Organická starostlivosť o pokožku, ktorá funguje a má obrovský význam

V prvom rade je dôležité pochopiť, že prírodná starostlivosť o pleť s použitím prírodných a organických produktov funguje oveľa efektívnejšie, ako neekologické náprotivky, pretože sa ľahšie vstrebáva do pokožky ako tie, ktoré sú prevažne zložené z chemických látok. Vaša pleť a telo "rozpoznávajú" prirodzenú dobrotu a reagujú - skoro hovoriac: "Áno, prosím, máme to radi!" Niektoré spoločnosti si však myslia "najskôr organické a neskôr účinné" a nevenujú veľa času a možno ani financií do výskumu, ktoré zložky a v akom zložení skutočne vyživujú pokožku.

Význam organických zložiek pre vaše celkové zdravie.

Dôležité je si uvedomiť, že to čo aplikujeme na pokožku, ide do vášho systému.Určite by ste nezjedli jablko o ktorom viete, že je postriekané chemikáliou. To isté platí pre prípravky, ktoré používate na tvár a telo. A nemáme na mysli len pleťové krémy - premýšľame o celom vašom režime osobnej starostlivosti - šampón, deodorant, umývanie rúk, sprchový gél - to všetko ide do vášho systému, keď vaše telo je rozohriate zo sprchy a vaše póry sú otvorené.

Kupujúci však musí dávať veľký pozor, keďže neexistuje nijaká legislatíva, ktorá by zabraňovala výrobcom označovať ich produkty za "organické", hoci majú napríklad len 1% organických zložiek a zvyšok môže byť plný chemikálií - vrátane parabénov. Takže si nájdite trochu času a preštudujte si prísady, alebo vyhľadajte certifikované organické produkty.

Bola som šokovaná keď som si pre seba robila prieskum ochodov s potravinami pre zdravie a zistila, že štítky a marketing častokrát zavádzajú zákazníkov. Zistila som, že mnohé tzv. "prírodné" a "organické" výrobky obsahujú niektoré z najhorších prísad. Mnohé z nich sú zakázané v Japonsku a v niektorých osvietenejších miestach, ale bohužiaľ Veľká Británia a USA stále trvajú na tom, že parabény sú "bezpečné" v malých dávkach, napriek zisteniam, že 98% nádorov prsníka obsahuje parabény! Hoci žiadna z celosvetových organických noriem neumožňuje použitie parabénov.

Čo treba hľadať v sortimente "organickej" starostlivosti o pleť.

Takže, ak chcete nájsť organickú starostlivosť o pleť, ktorá naozaj funguje, najprv skontrolujte štítok. Potom hľadajte:

  • spoločnosti, ktoré sú čestné a verné
  • transparentnosť, kde je jasne zobrazené presné percento organických zložiek (uvádzame to na všetkých našich označeniach výrobkov a na našich webových stránkach). Nijaký z našich organických produktov neobsahuje menej ako 90% organických zložiek a mnohé z nich osahujú 100%. Avšak VŠETKY naše výrobky sú 100% prírodné bez syntetických chemikálií
  • sa ste vegetarián alebo vegán, tieto výrobky sú tiež zreteľne označené na našej webovej stránke
  • získala spoločnosť nejaké ocenenia? Beyond Organic skincare získala doposiaľ 29 ocenení a stále nové pribúdajú
  • sú to produty, ktoré majú etické a organické zdroje, nepoužívame nijaký palmový olej a naše produkty fungujú
  • sú eko - priateľské bez umelých farbív alebo vôní

 

Prejsť na prírodné, organické výrobky sa môže byť pre vás mätúci a drahý. Avšak, ak začnete používať originálne prírodné a organické produkty a uvidíte ich efekt na vašej pokožke a na vašom zdraví, určite sa nebudete chcieť vrátiť späť.