Prečo by ste mali zmeniť starostlivosť o pleť v lete?

Teplejšie počasie v lete často zapríčiňuje zmeny na pokožke a môže spôsobiť pomerne veľa problémov.

Teplo otvára póry, ktoré nielen zvyšujú produkciu kožného mazu, ale tiež umožňujú nečistote a znečisteniu rýchlejšie preniknúťdo pokožky. Ani klimatizácia jej nepomáha, skôr naopak. Pokožka sa ochladí, póry sa zatvoria a zadržia špinu.

Plávanie v mori, alebo v chlórovanej vode a chladnejšie sprchy tiež dehydratujú pokožku.

Ako si poradíme s narastajúcou tvorbou mazu počas letných dní a zároveň s pocitom dehydratácie?

Na základe vlastných skúseností a sme si pra vás pripravili radu,  ako si s týmto problémom poradiťv troch krokoch:

Hĺbkové čistenie. Detoxikačný čistiaci prípravok Beyond Organic Skincare sa dostane hlboko do pórov, kde vyrovnáva a tónuje pokožku. Rastlinné výťažky z lopúchu a myšieho chvostu obnovujú tón pleti a jej hladkosť, detoxikujú a liečia. Ďalej kostihoj znižuje akýkoľvek zápal a má upokojujúce, spevňujúce a napínajúce vlastnosti. Vysoký obsah alantoínu v kostihoji môže pomôcť znížiť výskyt jemných vrások a mnohí ju považujú za vysoko účinnú pre mastnú pleť a citlivú pleť.

Tónovanie. Pomáha nielen uzavrieť póry po čistení, ale je tiež skvelé pre rýchle osvieženie pokožky počas dňa. Časti špiny a znečistenia tak nezostanú uväznené v póroch počas pobytu vonku. Tento Organický upokojujúci toner ponúkame s nádhernou vôňou muškátu a ruže. Je protizápalový a prispôsobuje sa suchej ako aj mastnej pokožke. Neobsahuje alkohol a nevysuší pokožku. Náš toner obsahuje vyťažok z uhoriek, ktorý chladí a redukuje opuchy.

Hydratácia. Vyberte si jemný zvlhčovač s extra hydratáciou a množstvom antioxidantov. Tie chránia pred poškodením voľnými radikálmi. Ak je vaša pokožka skôr suchá, použite náš organický hydratačný denný krém, ktorý hydratuje pokožku po celý deň. Je nabitý antioxidantmi a vitamínmi. Ak je vaša pokožka skôr mastná, potom vám odporúčame náš 100% prírodný ľahký 24 hodinový hydratačný prípravok s Gingko Biloba, ktorý má antioxidačné a protizápalové vlastnosti s výbornou hydratáciou.