Prečo organické a prírodné?

PREČO ORGANICKÉ A PRÍRODNÉ?

Koža je najväčším orgánom tela a to, čo na ňu aplikujete sa absorbuje do vášho systému. Ak ste zmenili svoje stravovacie návyky a snažite sa príjmať výlučne organické potraviny, alebo len sa chcete stravovať zdravo, možno vám napadla aj myšlienka prírodnej a organickej starostlivosti o vašu pokožku.Používanie organickej kozmetiky sa dá porovnať s konzumáciou zdravého jedla namiesto nezdravých potravín. Ak budete aj naďalej jesť nezdravé jedlo, nakoniec sa to odrazí na vašom zdraví. Podobne aj  používanie prírodných a organických produktov na pokožky vám poskytne žiariacu, zdravú a výživenú pleť. Nielenže sú lepšie pre vaše zdravie, ale aj fungujú!

Keď povieme "organická starostlivosť o pleť", myslíme výrobky vyrobené z rastlinných zložiek vypestovaných bez použitia pesticídov, herbicídov, syntetických hnojív, spolu s niektorými inými prírodnými zložkami. Integrita týchto neporušených prísad sa dosahuje minimálnym spracovaním s malými alebo žiadnymi aditívami.

Používaním organických zložiek starostlivosti o pleť sa dosahujú výrazné rozdiely. Rastlinné zložky dodávajú  našej koži nevyhnutné  antioxidanty a hydratáciu a môžu byť silnou zbraňou proti starnutiu. Chemické zložky, ktoré sa prirodzene vyskytujú v rastlinách (označované ako fytochemikálie), sa používali už v starovekom Egypte na udržanie zdravia a krásy. Mnohé rastliny pôsobia navzájom synergicky. Znamená to, že keď sa zmiešajú, majú väčší terapeutický účinok.

Na to, aby ste sa príkladne starali o pleť potrebujete vyváženú hladinu olejov Omega 9 (olejová kyselina) a Omega 3 a 6 (kyselina linolová). Používanie prírodných, studených lisovaných a organických olejov obsahujúcich prírodné lipidy a vysokú hladinu kľúčových mastných kyselín pomáha udržiavať zdravý stav pokožky a bojovať proti zápalovým kožným ochoreniam. Táto rovnováha tiež pomáha spevňovať elasticitu pokožky a zároveň ju vyhladzovať, znížuje hĺbku vrások  zmierňuje príznaky  podráždenej pokožky.

Náš rakytník obsahuje aj Omega 7 (kyselina palmitolejová), ktorý má úžasné regeneračné účinky na  pokožku. Pomáha tiež bojovať proti predčasným známkam starnutia, so suchosťou pokožky a stratou elasticity. Tieto plody sú nabité antioxidantmi vrátane vitamínov C a E. Štúdie ukazujú, že tieto dva výživné zdroje môžu zabrániť vráskam. Podľa zdravotníckeho centra  Marylandskej univerzity,  jedna forma vitamínu E, najmä alfa tokoferol,pri jej pravidelnej aplikácii znížila drsnosť pokožky, dĺžku línií tváre aako ja hĺbku vrások.