google1334b2ac88c15bcd.html

Liečivý gél na vyrážky 30ml

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 5

Ošetrujúci gél zn. Beyond Organic je určený pre pleť so sklonom k tvorbe akné.Tento chladivý liečivý gél ( ktorý je 99% bezolejový) bol vyrobený, aby redukoval začervenanie a zápaly spojené s akné. Obsahuje učinnú zmes antibakteriálnych a rastlinných výťažkov, určenú na liečenie, ukľudnenie a vyrovnávanie kožného mazu - hlavná príčina vzniku akné. Tento produkt je tiež vegánsky.

 

Dostupnosť Skladom
€11,90    
Kód tovaru 014
Výrobca Beyond organic skincare, Veľká Británia
Kategória Prírodné hydratačné krémy a séra
 

Gél proti akné obsahuje vŕbovú kôru, podbeľ, aloe vera, uhorku, a čajovník ( tea tree). Táto silná kombinácia účinných zložiek vám zaručí zreteľne dokonalejšiu pleť už za týždeň. Môžete sa tešiť na bezchybnú pleť. Gél je vegánsky.

 Vŕbová kôra je prírodným zdrojom salicilových kyselín, ktorá je pravdepodobne najefektívnejšia zložka v boji proti akné. Ich antiseptické a protizápalové vlastnosti sú významné v boji proti akné. Kyselina salicilová pomáha čistiť póry a predchádzať poškodeniam. Rozpúšťa špinu, ktorá udržiava zlepené bunky spolu v upchatých póroch. Najefektívnejší spôsob boja proti akné môže zanechávať pokožku trošku červenú a zapálenú, kým sa tomuto procesu pokožka prispôsobí. Táto zložka je doslova unikátna, pretože je efektívna a zbavuje akné, ale zároveň pleť ukľudňuje. Pretože naša kyselina salicilová pochádza z čisto prírodných zdrojov  a nie je syntetická, jej importovanie do pokožky je okamžité a efektívne.

 Aloe Vera ukľudňuje zapálenú pokožku a lieči vyrážky.Aloe vera gél  obsahuje 2 hormóny: Auxin and Gibberellins. Tieto hormóny majú protizápalové a hojivé účinky a redukujú prejavy zapálenej pokožky. Giberellin sa v aloe vera správa ako rastový hormón a stimuluje rast nových buniek. Umožňuje pleti rýchlejšie a prirodzenejšie hojenie s minimalizovaním jaziev. V Ajurvéde sa aloe používa na liečenie chronických kožných problémov ako sú psoriáza, ekzémy a akné. 

 
 
 Tea Tree je známy svojimi protizápalovými vlastnosťami. Tea tree olej je vynikajúcim liekom na akné. Jedna štúdia zistila, že tea tree olej je tak isto efektívny ako aj benzoylperoxid ( taktiež sa použiva pri liečbe akné), ale bez vedľajších účinkov. Tea tree olej takisto dokáže liečiť drobné rany, podporuje hojenie a predchádza infekciám. Možno si pridáte tento univerzálny olej do svojej taštičky prvej pomoci.

 

 Podbeľ (Tussilago Farfara) extrakt, ktorý zmierňuje zapálenie. Obsahuje taníny, ktoré sú jej hlavnými liečivými zložkami. Podporuje rast nových buniek, čo môže pomôcť vytlačiť toxíny, odstrániť odumreté pleťové bunky a bojovať proti  poškodzovaniu voľnými radikálmi. Pri raste nových buniek, staré a odumreté sú nimi vytláčané na povrch a výsledkom je čistejšia a žiarivejšia tvár. Ďalšou blahodárnou zložkou podbeľa je cystein, ktorý je dôležitý pri regenerácii zdravých a silných pleťových buniek. To robí pleť odolnejšou proti poškodeniu. Navyše je prírodným hydratačným prípravkom. Nielenže pomáha udržiavať čistú pleť, ale taktiež zabraňuje príjmaniu baktérií do pokožky, ktoré spôsobujú akné. Keďže bojuje s  baktrériami, pleťové bunky si udržujú prirodzenú vlhkosť, namiesto ich uvoľňovania. Ak si pleťové bunky neudržujú vlastnú vlhkosť, pleť musí následne vytvárať viac mazu, ktorý sa zdržiava v póroch a následne spôsobuje vyrážky.

 Cucumber extrakt spevňuje pokožku. Uhorka je bohatá na vitaminy A,C , kyselinu listovú. Koža uhorky je bohatá na vlákninu a skupinu minerálov ako napríklad magnézium, molybdén, draslík. Navyše, uhorka obsahuje silicu - minerál, ktorý významne prispieva k spevňovaniu nášho tkaniva. Uhorky sú známe pri liečení mnohých problémov s pleťou, ako napríklad s opuchmi pod očami a slnečným spálením. Obsahujú vitamín C a kyselinu kávovú, ktorá zabraňuje úbytku vody. Preto sa uhorka používa lokálne  na popáleniny a dermatitídu.

SPÔSOB POUŽITIA: Jemne rozotrite jednu dávku gélu po vyčistení na tvár a na iné postihnuté oblasti. Použite dvakrát denne, alebo podľa potreby.

BALENIE: Balený v plastovom obale s pumpičkou. Obal bol vyrobený z recyklovaného plastu a je ďalej recyklovateľný.

KRAJINA PÔVODU: Veľká Británia

ZLOŽENIE: Aloe barbadensis leaf juice ( šťava z listov aloe vera), Glycerin ( glycerín), Aqua (voda), Salix alba bark powder, Cucumis sativus fruit extract, Tussilago farfara flower/leaf extract, Melaleuca alternifolia leaf oil, Salicylic acid (kyselina salicilová), Carrageenan, Amorphophallus konjac root powder, Alcohol, Sorbic acid, Benzyl alcohol.