google1334b2ac88c15bcd.html

Prírodný, osviežujúci, kryštáľový deodorant 50ml

 
Zväčšiť
 
  • 1 z 5

 Víťaz časopisu Green Parent Magazine v kategórii Natural Beauty Award získal cenu “Best buy” .

Prírodný, efektívny unisex deodorant. Aloe upokojuje a prirodzené kryštály ochraňujú. Neobsahuje parabény, ani chlórhydrát hliníka. Skutočne efektívny, ale zároveň jemný. Starostlivosť o pleť Vegan.

Dostupnosť Skladom
€11,90    
Kód tovaru 034
Výrobca Beyond organic skincare, Veľká Británia
Kategória Starostlivosť o telo
 

Prírodný, jemný k pokožke a efektívny deodorant s unisex vôňou. Obsahuje aloe vera, hamamel a prírodné kryštály, ktoré pokožku ochraňujú. Neobsahuje parabény, alumínium chlorohydrát, aluminium zirconium, SLS/SLES, Propylene Glycol, silikóny. Dermatologicky testovaný. Neupcháva póry, nezanecháva lepkavú pokožku ani biele fľaky na odeve. Má ľahkú, osviežujúcu uhorkovú vôňu, ktorú dodáva tomuto deodorantu uhorkový výťažok.

Prírodný osviežujúci deodorant zn. Beyond Organic obsahuje prírodné minerálne soli, ktoré vytvárajú prirodzenú bariéru. Táto bariéra zabraňuje vzniku baktérií, ktoré spôsobujú zápach. Deodorant účinkuje 12-24 hodín. Neobsahuje umelé farbivá alebo pridané chemické látky a môže sa používať na citlivú oblasť podpazušia. Na trhu nájdete mnoho kryštálových deodorantov ale tento sa líši svojou efektívnosťou. Vďaka pridaným rastlinným zložkám, ktoré sa vzájomne dopĺňajú je tento deodorant veľmi účinný.

Niektorí ľuďia si zamieňajú Alum - kamenec (súčasť tohto produktu) s Aluminium Chlorohydrate alebo Aluminium Zirconium.

Aký je rozdiel medzi použitím Aluminium chlorhydrate a Alum v deodorantoch: v prípade, že produkt obsahuje aluminium ako je napr. aluminium chlorhydrate alebo aluminium zirconium, tento absorbuje do pokožky. Akonáhle prenikne do tela, časť molekuly aluminia ionizuje a vytvára voľný radikál aluminium (Al+++). Tento voľný radikál preniká bunkovými membránami a vytvára zátku, ktorá keď sa rozpustí je absorbovaná obličkami, pečeňou, mozgom, chrupavkami a kostnou dreňou. Koncentrovanie alumínia v tele je zdrojom obáv lekárskej komunity. Momentálne prebiehajú výskumy na pacientoch s alzheimerovou chorobou a s rakovinou prsníka.

Molekuly potassium alum (kamenec) majú negatívny ionický náboj a to spôsobuje, že nie sú schopné preniknúť cez bunkové steny. Pokožka ich neabsorbuje. Z tohto dôvodu sa Alum považuje za bezpečný a nespôsobuje hromadanie Alumínia v našom tele. Takže Alum a Aluminium sú dve rozdielne látky s rozdielnými chemickými vlastnosťami. 

Tento deodorant sa od bežných deodorantov, ktoré obsahujú parfémy, líši v tom, že neobsahuje parfém alebo syntetické chemikálie, aby bol účinný. Je ideálny pre ľudí, ktorých pokožka citlivo reaguje na rôzne produkty v podpazuší. Nahradzuje bežné deodoranty i antipespiranty. Nezabraňuje poteniu, avšak zabraňuje vzniku zápachu v podpazuší.

PRE KOHO: Pre všetkých, ktorí hľadajú účinný prírodný deodorant vrátane tých, ktorí majú veľmi citlivú pokožku

Aktívne látky:

 Alum (kamenec) - prírodný kryštál je neopracovaný a neobsahuje syntetické ammónium (vedľajší produkt chemického priemyslu). Tieto syntetické kryštálové deodoranty obsahujú zložky, ktoré môžu spôsobovať alergické reakcie, ktoré však kamenec, ktorý bol prirodzene vytvorený na zemskom povrchu, nespôsobuje.

 Aloe vera - upokojuje a lieči rôzne kožné problémy od niektorých druhov poranení, cez modriny až po ekzém. Zároveň má Aloe vera hydratačné účinky.

 Hammamel- silný anti-oxidant a prírodný prostriedok na liečbu psoriázy a ekzémov, na ošetrenie pokožky po holení, na nechty vrastené do pokožky, ako prostriedok zabraňujúci poteniu na tvári, na pokožku s otlakmi a ošetrenie hemoroidov.

SPÔSOB POUŽITIA: aplikujte na umytú pokožku podpazušia.

BALENIE: Roll-on z recyklované plastu s plastovým vrchnákom.

KRAJINA PÔVODU: Veľká Británia

ZLOŽENIE: Aloe barbadensis leaf juice (šťava z Aloe vera), Hamamelis virginiana flower water (hamamelová kvetinová voda), Potassium alum (kamenec), Glycerin (glycerín), Cucumis sativus fruit extract (uhorková šťava), Carrageenan (riasy), Amorphophallus konjac root powder ((Diablov jazyk), Salicylic acid (kyselina salicylová), Sorbic acid (kyselina sorbová), Benzyl alcohol